Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bobowie

W grudniu 2013 r przeprowadzona została zbiórka art. spożywczych, zabawek itp. celem sporządzenia świątecznych paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących, a w szczególności dla dzieci. Do zbiórki przyłączyli się: Zespół Szkół Publicznych w Bobowie, Przedszkole w Bobowie, Urząd Gminy w Bobowie, sklepy spożywcze w Bobowie, Wysokiej, Grabówcu, Grabowie, dwa sklepy  w Starogardzie Gd., firma „Borma” Starogard Gd. Swą pomoc udzieliła również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Bobowo oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bobowie. Dzięki hojności ludzi zebraliśmy artykuły, które wystarczyły na sporządzenie paczek dla 66 dzieci oraz dla 16 rodzin.

Finałem akcji „Świątecznej paczki” było spotkanie gwiazdkowe, na które przybyły zaproszone dzieci wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Bobowo, zc Wójta oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego w Bobowie. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości i poczęstunkiem Mikołajkowym Tortem. W trakcie spotkania odbyły się liczne zabawy i konkursy z nagrodami dla wszystkich chętnych pociech oraz warsztaty rękodzielnicze podczas, których dzieci mogły wykonać własnoręcznie bombkę choinkową. Atrakcją spotkania był także spektakl pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje ?” oraz przybycie Świętego Mikołaja.
Wszystkie zaproszone dzieci ze spotkania gwiazdkowego wychodziły z prezentem oraz z uśmiechem na twarzy.

Czytaj więcej: Akcja „Świąteczna Paczka” - organizowana przez GOPS Bobowo

Corocznie w okresie Świąt Bożego Narodzenia GOPS w Bobowie organizuje paczki, którymi zostają obdarowane osoby starsze w wieku 85 lat i więcej. Prezenty świąteczne finansowane są z budżetu gminy Bobowo.

Gminny  Ośrodek  Pomocy  Społecznej  w Bobowie  gorąco  dziękuje  Wójtowi  Gminy  Bobowo ,  Uczniom  i ich  Rodzicom, Dyrekcji  i Nauczycielom Zespołu Szkół Publicznych  w Bobowie, Szkolnemu Kołu Caritas, Gminnemu Ośrodkowi  Kultury Sportu  i Rekreacji  oraz wszystkim  innym  darczyńcom za cenne dary, które złożyli  do "Świątecznej  Paczki" wystawionych w szkole oraz w sklepach  na terenie  Gminy Bobowo.

Dzięki Państwu, pracownicy GOPS-u w Bobowie  przygotowali  8 paczek z  produktami  spożywczymi, które dostarczyliśmy w minionym  tygodniu  oraz 60 paczek gwiazdkowych dla dzieci z rodzin będących  w trudnej  sytuacji  materialnej , które wręczone  zostały  podczas  drugiego  balu gwiazdkowego  w dniu 22.12.2014r.

W imieniu  wszystkich dzieci i osób obdarowanych dziękujemy za wszelkie dary serca i okazaną pomoc.

Kierownik i pracownicy GOPS

Urząd Gminy Bobowo

KRONIKA GOPS

IMG 7281

Projekty i programy

sięgnijmy po szansę

STOP dla przemocy

logo niebieska linia

Karta Dużej Rodziny

logo karty dużej rodziny

SOSW Starogard Gd.

PCPR Starogard Gd.

PUP Starogard Gd.

Banki Żywności

---------------------------

Bank Żywności w Tczewie


 

CZYSTE POWIETRZE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 

w Bobowie 

ul. Gdańska 12; 83-212 Bobowo

woj.pomorskie, pow.starogardzki 


 REGON 191686609     NIP 592-19-86-429


Tel / Fax. 58 562 17 16

Tel. (58) 562 17 66 wew. 46 lub 47


e-mail: poczta@gopsbobowo.pl

Strona utworzona w ramach Projektu "Sięgnij po szansę" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2013 - 2018