Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bobowie

30 sierpnia dwadzieścioro siedmioro dzieci w wieku od 11 do 16 lat uczestniczyło w wycieczce rowerowej z Bobowa do Grodziska Owidz.

Organizatorem wycieczki był Wójtem Gminy Bobowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobowie. Pieczę nad dziećmi sprawował kierownik wycieczki, oraz czterech opiekunów. Warunkiem uczestnictwa dzieci w wycieczce było posiadanie karty rowerowej. Wycieczka przebiegała trasą Bobowo-Smoląg-Grabowiec-Jabłówko-Owidz. Trasa rajdu wynosiła w obie strony 28 kilometrów i wiodław zdecydowanej przewadzeobszarami otoczonymi polami uprawnymi i łąkami.

Pogoda, oraz humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.

Na miejscu uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po grodzisku z przewodnikiem. W trakcie zwiedzania poznali budowę średniowiecznego grodu, usłyszeli historię tego miejsca i zobaczyli wnętrza chat. To pomogło uczestnikom wyobrazić sobie obyczaje i codzienność średniowiecznych mieszkańców. Następnie dzieci wzięły udział w drużynowej zabawie „Plebejada”, co bardzo im się spodobało. Na koniec dzieci mogły odpocząć przy ognisku, zjeść upieczoną przez siebie kiełbaskę, oraz poczęstować się pyszną drożdżówką. Po godzinie 14-tej dzieci wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną do Bobowa.

Do domów dzieci wróciły bezpiecznie, zadowolone i pozytywnie zmęczone.

Wycieczka sfinansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobowie. Podziękowania należą się również panu Grzegorzowi Ćwiklińskiemu z Bobowa, który ufundował napoje dla dzieci.

Urząd Gminy Bobowo

KRONIKA GOPS

IMG 7281

Projekty i programy

sięgnijmy po szansę

STOP dla przemocy

logo niebieska linia

Karta Dużej Rodziny

logo karty dużej rodziny

SOSW Starogard Gd.

PCPR Starogard Gd.

PUP Starogard Gd.

Banki Żywności

---------------------------

Bank Żywności w Tczewie


 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 

w Bobowie 

ul. Gdańska 12; 83-212 Bobowo

woj.pomorskie, pow.starogardzki 


 REGON 191686609     NIP 592-19-86-429


Tel / Fax. 58 562 17 16

Tel. (58) 562 17 66 wew. 46 lub 47


e-mail: poczta@gopsbobowo.pl

Strona utworzona w ramach Projektu "Sięgnij po szansę" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2013 - 2018