Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bobowie

18  grudnia Wójt Gminy Bobowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobowie zorganizował „SPOTKANIE OPŁATKOWE” dla osób niepełnosprawnych, bezdomnych, samotnych i najstarszych mieszkańców Gminy Bobowo. Spotkanie odbyło się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bobowie, w którym brało udział 100 osób.

Na spotkanie przybyli włodarze Gminy Bobowo Wójt Gminy Pan Sylwester Patrzykąt, Zastępca Wójta Pani Elżbieta Ratyńska, Skarbnik Gminy Pani Renata Polaszek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Suwalski, sołtys wsi Bobowo Pan Zbigniew Wieczonkowski, ks. Proboszcz Gerard Jakubiak, ks. Kanonik Jerzy Górecki, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowie   oraz  mieszkańcy z terenu Gminy Bobowo.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowie Pani Mirosława Talaśka w imieniu własnym i pracowników GOPS w Bobowie powitała wszystkich mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli na spotkanie opłatkowe. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną i  złożyć życzenia.  Podczas przemówienia Kierownik GOPS złożyła wszystkim mieszkańcom Gminy Bobowo najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Bobowo Pan Marek Suwalski oraz Wójt Gminy Pan Sylwester Patrzykąt, który złożył wszystkim mieszkańcom Gminy Bobowo najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

Po uroczystym powitaniu wszystkich gości, Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Publicznych w Bobowie, wykonało Jasełka. Następnie wystąpił chór z parafii św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Po przedstawieniu ks. Proboszcz Gerard Jakubiak dokonał obrzędu opłatkowego, po którym wszyscy uczestnicy złożyli sobie wzajemnie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

Spotkanie zakończyło się, tradycyjnie, wspólnym kolędowaniem przy oprawie muzycznej Pana Krzysztofa Cegłowskiego. Wszystkim uczestnikom został zapewniony poczęstunek przygotowany przez KGW Bobowo w postaci tradycyjnych potraw wigilijnych i ciasta, który tradycją i nastrojem przybliżał do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

                                                        

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
kierujemy do wszystkich osób, które zaoferowały swoją pomoc
w przygotowaniach do w/w imprezy

 

30 sierpnia dwadzieścioro siedmioro dzieci w wieku od 11 do 16 lat uczestniczyło w wycieczce rowerowej z Bobowa do Grodziska Owidz.

Organizatorem wycieczki był Wójtem Gminy Bobowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobowie. Pieczę nad dziećmi sprawował kierownik wycieczki, oraz czterech opiekunów. Warunkiem uczestnictwa dzieci w wycieczce było posiadanie karty rowerowej. Wycieczka przebiegała trasą Bobowo-Smoląg-Grabowiec-Jabłówko-Owidz. Trasa rajdu wynosiła w obie strony 28 kilometrów i wiodław zdecydowanej przewadzeobszarami otoczonymi polami uprawnymi i łąkami.

Pogoda, oraz humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.

Na miejscu uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po grodzisku z przewodnikiem. W trakcie zwiedzania poznali budowę średniowiecznego grodu, usłyszeli historię tego miejsca i zobaczyli wnętrza chat. To pomogło uczestnikom wyobrazić sobie obyczaje i codzienność średniowiecznych mieszkańców. Następnie dzieci wzięły udział w drużynowej zabawie „Plebejada”, co bardzo im się spodobało. Na koniec dzieci mogły odpocząć przy ognisku, zjeść upieczoną przez siebie kiełbaskę, oraz poczęstować się pyszną drożdżówką. Po godzinie 14-tej dzieci wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną do Bobowa.

Do domów dzieci wróciły bezpiecznie, zadowolone i pozytywnie zmęczone.

Wycieczka sfinansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bobowie. Podziękowania należą się również panu Grzegorzowi Ćwiklińskiemu z Bobowa, który ufundował napoje dla dzieci.

W dniu 23 grudnia 2015r tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się „Zabawa Gwiazdkowa” dla dzieci.

Trzeci bal gwiazdkowy to zasługa ogromnego zaangażowania pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowie: Pani Mirosławy Talaśka ,Pani Barbary Troeder, Pani Anity Kaliszewskiej, Pani Bernadety Rynkowskiej i Pani Moniki Guziołek oraz Wójta Gminy Bobowo Pana Sylwestra Patrzykąt, Z-ca Wójta Pani Elżbiety Ratyńskiej i Kierownika GOKSiR Pana Ireneusza Makiły.

Na zabawę gwiazdkową, która odbyła się w sali widowiskowej placówki GOKSiR w Bobowie zaproszono rodziców oraz 71 dzieci z terenu Gminy Bobowo.

Spotkanie zaszczycili również swoją obecnością Wójt Gminy Bobowo Pan Sylwester Patrzykąt, Pani Elżbieta Ratyńska oraz Pan Ireneusz Makiła.

   W tym dniu Święty Mikołaj naprawdę zawitał do dzieci. Czas na jego przybycie upłynął dzieciom w miłej, świątecznej   atmosferze. Były śpiewane kolędy i świąteczne piosenki oraz wspólne zabawy. Ponadto dzieci zrobiły tort w kształcie bałwana i ekologiczną choinkę wykonaną z plastikowych butelek, która została postawiona przed Urzędem Gminy Bobowo.

Spotkanie z Mikołajem sprawiło najmłodszym wiele radości. Ich uśmiechy , okrzyki i rozświetlone twarze były dowodem na to, że dzieci doskonale się bawiły. Największą radość jak zwykle sprawiły dzieciom prezenty, którymi na zakończenie spotkania zostały obdarowane przez Świętego Mikołaja.

Zabawa Gwiazdkowa została sfinansowana ze środków pozyskanych od sponsorów: GKRPA, GOKSiR oraz od ludzi wielkiego serca, bez których nie doszło by do jego zorganizowania, a którym serdecznie dziękujemy: Wojciech Roskwitalski, Krzysztof Listewnik, Małgorzata Makiła, Jarosław Nagórski, Beata Kaliszewska, Henryk i Bożena Bielińscy, Dorota i Wojciech Kułach, Joanna i Marcin Wrońscy, Andrzej Burczyk, Jadwiga i Andrzej Lewiccy, Marzena Rajska, Sylwester Patrzykąt, Elżbieta Ratyńska, Małgorzata i Marcin Borowscy, Zygmunt Sokołowski i Rafał Erdanowski, Ryszard Ossowski, Izabela Piernicka, Marzena Kułach, Miłosz Minth, Renata Polaszek , Alicja Cybula, Robert Stobiński, Maria Dobrowolska, Elżbieta i Jerzy Ehlert, Andrzej Derlecki, Marcin i Agnieszka Dobrowolscy, Bronisław Kułach, Zdzisława i Grzegorz Rybaccy.

Urząd Gminy Bobowo

KRONIKA GOPS

IMG 7281

Projekty i programy

sięgnijmy po szansę

STOP dla przemocy

logo niebieska linia

Karta Dużej Rodziny

logo karty dużej rodziny

SOSW Starogard Gd.

PCPR Starogard Gd.

PUP Starogard Gd.

Banki Żywności

---------------------------

Bank Żywności w Tczewie


 

CZYSTE POWIETRZE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 

w Bobowie 

ul. Gdańska 12; 83-212 Bobowo

woj.pomorskie, pow.starogardzki 


 REGON 191686609     NIP 592-19-86-429


Tel / Fax. 58 562 17 16

Tel. (58) 562 17 66 wew. 46 lub 47


e-mail: poczta@gopsbobowo.pl

Strona utworzona w ramach Projektu "Sięgnij po szansę" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2013 - 2018